Odwary
Jaskółcze ziele na ŁZS i inne problemy skórne

Jaskółcze ziele na ŁZS i inne problemy skórne

Jaskółcze ziele to sprzymierzeniec Twojej skóry. Zmagasz się z łojotokiem, stanami zapalnymi skóry albo piekącym zaczerwienieniem?
Zanim sięgniesz po kolejne kremy, poznaj dzikiego sprzymierzeńca – jaskółcze ziele, czyli glistnik.

To ziele, choć często uznawane za chwast, zawiera cenne alkaloidy i flawonoidy, które mogą wspomagać skórę.
W badaniach wykazano jego działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, co sprawia, że świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry z problemami.

Jak przygotować odwar?
Zalej 1 łyżkę suszonego ziela 200 ml chłodnej wody, doprowadź do wrzenia i gotuj przez 7 minut.
Odstaw na 10 minut, przecedź przez gazę lub filtr.
Tym odwarem przemywaj zmienione miejsca 1–2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem.
Możesz też dodać 1 litr odwaru do letniej kąpieli.

Zbiór: maj–czerwiec (liść, łodyga, kwiat)

Przechowywanie: susz w suchym, ciemnym miejscu. Odwar przechowuj do 24h w lodówce.

Interakcje: brak znanych interakcji z lekami stosowanymi zewnętrznie

Przeciwwskazania: nie stosuj na otwarte rany ani uszkodzoną skórę

Tylko do użytku zewnętrznego – nie spożywaj!

⚠️ Pamiętaj, że to tylko informacje ogólne, a nie porada medyczna czy uzdrawiającą. W celu oceny stanu twojego zdrowia i przed użyciem jakiejkolwiek rośliny czy innego preparatu w celach leczniczych, sprawdź czy przy swoich chorobach możesz użyć i skonsultuj to z Twoim lekarzem.

#WibracjezNatury #jaskółczeziele #skóra #łojotok #glistnik

Wibracje z Natury, Zioła, glistnik, skóra, odwar, łojotok, stan zapalny, naturalna pielęgnacja, Chelidonium majus, kąpiel ziołowa


@wibracjeznatury

Zmagasz się z łojotokiem, stanami zapalnymi skóry albo piekącym zaczerwienieniem? Zanim sięgniesz po kolejne kremy, poznaj dzikiego sprzymierzeńca – jaskółcze ziele, czyli glistnik (Jaskółcze ziele) To ziele, choć często uznawane za chwast, zawiera cenne alkaloidy i flawonoidy, które mogą wspomagać skórę. W badaniach wykazano jego działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, co sprawia, że świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry z problemami. Jak przygotować odwar? Zalej 1 łyżkę suszonego ziela 200 ml chłodnej wody, doprowadź do wrzenia i gotuj przez 7 minut. Odstaw na 10 minut, przecedź przez gazę lub filtr. Tym odwarem przemywaj zmienione miejsca 1–2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Możesz też dodać 1 litr odwaru do letniej kąpieli 🛁 Zbiór: maj–czerwiec (liść, łodyga, kwiat) Przechowywanie: susz w suchym, ciemnym miejscu. Odwar przechowuj do 24h w lodówce. Interakcje: brak znanych interakcji z lekami stosowanymi zewnętrznie Przeciwwskazania: nie stosuj na otwarte rany ani uszkodzoną skórę Tylko do użytku zewnętrznego – nie spożywaj! ⚠️ Pamiętaj, że to tylko informacje ogólne, a nie porada medyczna czy uzdrawiającą. W celu oceny stanu twojego zdrowia i przed użyciem jakiejkolwiek rośliny czy innego preparatu w celach leczniczych, sprawdź czy przy swoich chorobach możesz użyć i skonsultuj to z Twoim lekarzem. #WibracjezNatury #jaskółczeziele #skóra #łojotok #glistnik Wibracje z Natury, Zioła, glistnik, skóra, odwar, łojotok, stan zapalny, naturalna pielęgnacja, Chelidonium majus, kąpiel ziołowa

♬ dźwięk oryginalny – WibracjezNatury